Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów wyposażyliśmy naszą wypalarnię w nowoczesne, precyzyjne maszyny do przemysłowej obróbki stali. Tym samym, specjalnością firmy, obok dystrybucji materiałów konstrukcyjnych, jest również przetwórstwo blach – cięcie gazowe i plazmowe.


Profesjonalna obróbka stali

Usługę przetwórstwa realizujemy zawsze dostosowując technologię obróbki do parametrów technicznych materiału. Cięcie blachy plazmą konwencjonalną oraz wąskostrumieniową to materiał, którego grubość oscyluje w przedziale od 5mm – 50mm. Przy stali o większej grubości efektywniejsze jest cięcie gazowe na autogenicznej wypalarce sterowanej komputerowo. Dwugłowicowe urządzenie CNC daje optymalne rezultaty w obróbce blach o grubości do 300mm.


Równie ważne w przetwórstwie jest to, jaki zakres prac przewiduje projekt – na przykład do precyzyjnego wykonania niedużych otworów w przetwarzanych blachach, wspomagająco do cięcia gazowego lub plazmowego, wykorzystujemy technologię Contour Cut. Wszystkie prace realizowane są w polu roboczym wyznaczonym przez dwa stoły marki Messer, ustawione w jednym ciągu.


Aby przygotowane elementy stalowe zostały na miejscu realizacji inwestycji prawidłowo zamontowane, odpowiednio je znakujemy. Przy pomocy punktaka lub plazmy nanoszony jest odpowiedni grawerunek na powierzchni.


Inne usługi

Naszym priorytetem jest kompleksowa obsługa kontrahentów. Dlatego, jeżeli klient wyrazi zainteresowanie taką opcją, oferujemy oprócz przetwórstwa blach – ich cięcia gazowego i plazmowego, również badania niezbędne do precyzyjnego określenia parametrów technicznych wyrobów stalowych, takich jak: wytrzymałość, udarność czy twardość. Możliwe jest również określenie własności plastycznych odpowiedzialnych za odporność na pękanie lameralne.


Nieocenionym atutem świadczonych przez nas usług jest fakt, że współpracujemy w tym zakresie z renomowanymi towarzystwami kwalifikacyjnymi, zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi, takimi jak TÜV, BV, ABS czy z Urzędem Dozoru Technicznego (UDT).