Wszystkie instalacje wydobywcze, poszukiwawcze i przetwórcze, które znajdują się na terenie morza czy oceanu, określa się mianem „Offshore”. Taka konstrukcja narażona jest na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych – musi być więc odporna zarówno na nie, jak i na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, które mogą powstać w wyniku niebezpiecznych warunków pracy. Dlatego właśnie, przy tworzeniu platform wykorzystuje się stal typu Offshore, które poradzi sobie ze wszystkimi przeciwnościami życia na morzu.

Najwyższej jakości blachy na konstrukcje przybrzeżno-morskie

Dostępne w naszej ofercie blachy typu EN 10225 to elementy konstrukcyjne zgodne z wszystkimi wymogami nałożonymi przez organy zajmujące się sprawdzaniem jakości metalu. Platformy Offshore narażone są na ciągłe oddziaływanie słonej wody, deszczu, promieniowania UV czy silnego wiatru, nie wspominając o lokalnej faunie oraz florze. Właśnie dlatego muszą być utrzymane odpowiednie normy, by zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo wszystkim pracownikom oraz osobom przebywającym na konstrukcji.

W naszej ofercie znajdują się aż trzy gatunki stali. Poniżej sprawdzisz, jakie posiadają parametry. Bardzo istotne jest, by wybrać odpowiedni rodzaj do właściwej konstrukcji. Platformy Offshore nie są pasywnymi, stacjonarnymi obiektami – mają one konkretne zadanie, którym najczęściej jest pozyskanie surowców lub zbadanie lokalnych roślin czy zwierząt. Dlatego dopasowanie rodzaju blachy jest tak istotne.

Rygorystyczne normy materiałów, które wykorzystywane są przy tworzeniu konstrukcji Offshore to wymóg, który musi być przestrzegany przez wszystkie firmy zajmujące się tworzeniem owych obiektów. Dlatego właśnie warto jest zaufać nam – jako renomowana na całym świecie firma z doświadczeniem doskonale wiemy, jak szybko wyekwipować współpracujące z nami przedsiębiorstwa w wysokiej jakości metal. W razie powstania jakichkolwiek pytań na temat naszych usług lub chęci skorzystania z nich prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny lub też mailowy.

Stal typu Offshore zgodnie z PN EN 10225

GatunekAtestGrub. blachy w mmSzer. w mmDług. w mm
S 355 G3+N3.2 GL, LRS, DNV10 – 402.000 – 3.500max. 16.000
S 355 G7/8/9/10+M3.2 GL, LRS, DNV10 – 1002.000 – 3.500max. 16.000
S 460 G2+M3.2 GL, LRS, DNV10 – 602.000 – 3.500max. 16.000